Experimentarium

Experimentarium - Trappe i kobber

Imponujące schody wykonane z miedzi wewnątrz nowego Experimentarium.

Eksperymentarium - imponujące miedziane schody

 

W styczniu 2017 roku. Experimentarium ponownie otworzyło rozbudowane i niedawno odnowione budynki. Centralnym elementem nowego otoczenia jest spektakularne schody składające się z dwóch oddzielnych schodów, kręcących się wokół siebie - o długości 185 metrów. Schody są pokryte miedzią, dostarczane przez KME i Metalcenter Group A / S.

 

Jedna konstrukcja z kilkoma funkcjami

Po renowacji, która rozpoczęła się w 2014 r. oraz niszczącym pożarze w 2015 r., Experimentarium z dumą witają swoich gości w swoich nowych i większych budynkach w Hellerup. Eksperymentarium koncentruje się na interaktywnym środowisku uczenia się, jak również oferuje dzieciom i dorosłym widok na wspaniały świat nauki.

Centralną część architektury odnowionego budynku stanowi ogromna stalowa klatka schodowa pokryta miedzią. Przymocowana jest ona do podłoża, rozchodząc się po wszystkich czterech kondygnacjach budynku. Schody w kształcie spirali prowadzą umysł do nici DNA. To nie tylko kluczowe znaczenie dla infrastruktury budynku, ale podkreśla również, że wszechświat nauki jest punktem wyjścia wielu przygód, które Experimentarium ma do zaoferowania.

 

Close up picture af trappen udført i TECU copper

Miedź TECU Classic 

Imponujące schody zostały zaprojektowane przez Biuro Architektoniczne CEBRA i wykonane przez CSK Stålindustri A / S. AE Stålmontage A / S, który zajmował się powłoką miedzianą. Schody są okryte około 10 tonami miedzi TECU Classic o grubość 0,7 mm. Razem ekspresywna powierzchnia miedzi i konstrukcja nowych schodów dają fascynującą i spektakularną ekspresję, która przyciąga gości, gdy po raz pierwszy wchodzą do budynku.

 

Powlekanie w architekturze schodów spiralnych

Lars Bøje z AE Stålmontage A / S był kierownikiem projektu odpowiedzialnym za miedzianą powłokę schodów:

Schody mają kształt spirali i składają się z dwóch oddzielnych schodów kręcących się wokół siebie. Kiedy coś jest zaokrąglone, wymaga to wyjątkowego rozwiązania, mówi Lars Bøje i kontynuuje:

Kształtowanie materiałów miało nastąpić na miejscu. Dlatego CSK Stålindustri początkowo dostarczał nam sekcję klatek schodowych, abyśmy mogli przetestować różne podejścia. W ten sposób doszliśmy do najlepszego rozwiązania montażu okładziny

Końcowe rozwiązanie dało dobry punkt wyjścia, przede wszystkim estetyczne, ale także spełnia aktualne przepisy bezpieczeństwa.

W przeważającej części miedź jest przyklejona do konstrukcji stalowej, ale z powodu przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego miedź powinna być również mocowana mechanicznie w sposób niewidoczny. Dlatego musieliśmy zrobić szczelinę w miedzianych płytach, gdzie można było zamocować mechaniczne mocowanie. Następna płyta jest nałożona na szczelinę i w ten sposób ukrywa mocowanie, mówi Lars Bøje i kontynuuje:

Spoiny między miedzianymi arkuszami pod schodami musiały podążać za krzywą schodów, musieliśmy więc wyciąć miedziane arkusze w kształcie klina. Aby estetycznie ładne wykończenie łączyło się z dnem, bokami i szczytem, musieliśmy również wymyślić "formowanie szczelin", które mogłoby przebiegać za różnymi krzywymi schodów.

 

Bardziej ekscytujące projekty z miedzią

Jeśli chcesz zobaczyć więcej przykładów użycia miedzi w większych konstrukcjach, odnosimy się do tego projektu. Tutaj dostarczyliśmy miedź TECU Classic do spektakularnych schodów, która jest centralnym punktem technicznym Uniwersytetu Syddansk w Odense.

 

Niniejsza artykuł został przygotowana we współpracy z duńską firmą AE Stålmontage.

 

 

  • Experimentarium close up
  • Experimentarium - Total length: 185 meters
  • Experimentarium - TECU classic copper cladding with 0,7 mm thickness

TEN PRZYKŁAD MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Uniwersytet Południowej Dani