Most Milenijny

Kształtowniki aluminiowe w Moście Milenijnym

Most Milenijny w Londynie, do którego firma Alumeco dostarczyła 1,7 tys profilów ponumerowanych przy użyciu unikalnego systemu umożliwiającego montaż na terenie budowy.

Opis projektu

Most dla pieszych ma długość 325 m i został skonstruowany z trzech głównych części (81 m, 144 m i 108 m). Sekcje mostu są podwieszone z unikalnego systemu linowego na wysokości zaledwie 2,3 w przypadku głównej sekcji o długości 144 m. Dzięki temu Most Milenijny ma niepowtarzalny wygląd.

Pomost wykonano z wyciskanych rurowych profilów aluminiowych o szerokości 200 mm.

Fakty

Najdłuższy profil mostu ma 13 m. Do projektu dostarczono 1700 profilów. Profil jest również zintegrowany z konstrukcjami innych mostów, można go więc zobaczyć w Aarhus i Irlandii.

„Wymóg postawiony przez głównego wykonawcę był taki, że płaskie profile dużego pomostu muszą być dostarczone bezpośrednio na miejsce budowy i zmontowane. To było ogromne wyzwanie pod względem logistycznym, ponieważ każdy z profilów był wyjątkowym elementem układanki, dlatego też musiały one być montowane w określonej kolejności. Elementy zostały odpowiednio ponumerowane, aby pracownicy firmy Promecon wiedzieli dokładnie od czego zaczynać i na czym kończyć'.Anders Kildevæld, menedżer projektu, Alumeco
  • Profile aluminiowe zastosowane do nawierzchni mostu
  • Słynny Most Milenijny, Londyn
  • Most Milenijny, Londyn
  • Najdłuższy profil mostu ma 13 m. Do projektu dostarczono 1700 profilów.
  • Pomost wykonano z wyciskanych rurowych profilów aluminiowych o szerokości 200 mm.