My Garage

Główna siedziba firmy My Garage

Specjalne rozwiązanie Alucobond tchnęło nowe życie w budynek Wittrup

 

Charakterystyczny budynek kopułowy firmy Wittrup w miejscowości Vejle został przekształcony z fabryki dywanów w kompleksowe centrum wyposażenia luksusowych samochodów i motocykli. Obecnie mieści się tam siedziba firmy MY GARAGE.

 

Budynek został ulepszony całkowicie nową elewacją i gzymsami, które zostały specjalnie zaprojektowane do tego celu. Firma Alumeco Byg, która specjalizuje się m.in w rozwiązaniach do elewacji, jak również indywidualnych projektach i konstrukcjach, dostarczyła specjalnie wykonane i lakierowane panele Alucobond do elewacji i gzymsów budynku.

 

Klejenie umożliwiło uzyskanie ekskluzywnego wyglądu

Rozwiązanie do elewacji i gzymsów niesie ze sobą konieczność mocowania płyt przy użyciu kleju, dzięki czemu nie ma widocznych śladów montażu.

– Klient zażyczył sobie ekskluzywnego i wyróżniającego się wyglądu, dlatego panele elewacyjne i gzymsowe zostały przyklejone' – powiedział Nicolai Schmidt, konsultant ds. projektu i menedżer ds. konstrukcji w firmie Alumeco, a następnie dodał:

– Klejenie umożliwia uzyskanie mniejszej liczby widocznych złączy w elewacji. Zastosowane złącza zaprojektowano we współpracy z wykonawcą elewacji, któremu dostarczono specjalnie opracowane profile. Dzięki temu złącza są mniej widoczne, co nadaje budynkowi szczególnego i ekskluzywnego wyglądu, którego oczekiwał klient.

 

Specjalna farba nadaje ostatecznego szyku

Złota farba użyta przez firmę MY GARAGE w logo błyszczy na elewacji budynku Wittrup. Płyty Alucobond pomalowano specjalnie przygotowaną złotą farbą, co w połączeniu z techniką klejenia elewacji dopieszczoną w najdrobniejszych szczegółach tworzy eleganckie rozwiązanie, które z uszanowaniem pierwotnej architektury budynku tchnęło nowe życie w starą konstrukcję.

 

Więcej informacji:

Dowiedz się więcej o moim garażu

Dowiedz się więcej o Alucobond

 

Galeria zdjęć:

 

Dowiedz się więcej o interesujących przypadkach

Opus Carré, Odense
Uniwersytet Południowej Dani