Domex

Świetliki Domex

„Aluminium jest dobrym wyborem' – powiedział Henrik Lauridsen, dyrektor generalny firmy Domex Skylight

Multum oświetlenia sufitowego

 

Firma Domex Skylight produkuje i montuje świetliki zarówno w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych, rozświetlając pomieszczenia pod nimi. Specjalne profile wykonane z aluminium tworzą główną część solidnej, odpornej na warunki atmosferyczne ramy otaczającej przezroczysty materiał.

 

Świetliki z profilami aluminiowymi

 Świetliki rozświetlają pomieszczenia, w których oświetlenie z okien i drzwi jest niewystarczające. Domex produkuje wszystkie rodzaje świetlików w różnych rozmiarach i kształtach, z poliwęglanu i akrylu. Świetliki są dostarczane z zaawansowanymi rozwiązaniami do ich otwierania. Aluminiowa rama łączy przezroczysty materiał z dachem budynku:

 

– Istnieje kilka powodów, które wpłynęły na nasz wybór aluminium do konstrukcji ramy. W głównej mierze liczył się wygląd materiału. A ponieważ aluminium jest lekkie, można je łatwo obsługiwać. Po prostu łatwo się z nim pracuje – powiedział Henrik Lauridsen, dyrektor generalny firmy Domex Skylight.

 

Bez alternatyw

Profile aluminiowe stosowane do ram świetlików są produkowane specjalnie dla firmy Domex:

 

– Stosujemy własne unikalne profile. Są one wykonane z aluminium, ponieważ na rynku praktycznie nie ma alternatywnego materiału. To wspaniały materiał, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej – powiedział Henrik Lauridsen i dodał:

 

– Jednakże, jakość materiału to jedna strona medalu. Jakość i relacje osobiste w dialogu z firmą Alumeco to druga strona medalu. Cena i kompleksowość usług w firmie Alumeco odpowiadały naszym wymogom, gdy poszukiwaliśmy nowego dostawcy. Korzystamy z usług firmy Alumeco do magazynowania profilów, która reaguje na nasze życzenia i potrzeby.

 

Udział w projekcie od samego początku

Świetliki firmy Domex są stosowane zarówno w budynkach komercyjnych, jak i przemysłowych w całym kraju, np. na dachach supermarketów, magazynów, budynków przemysłowych itd. Aktualnie użyto ich w nowym magazynie Dansk Supermarked na obrzeżach miejscowości Aarhus. Ten budynek jest również wyposażony w świetliki z profilami aluminiowymi, opracowanymi przez firmy Domex i Alumeco:

 

– Byliśmy częścią projektu już od samego początku. Nasz projektant współpracował z konstruktorem klienta, umożliwiając nam wykorzystanie naszych zdolności. Np. dotyczyło to wyciskania. Zoptymalizowaliśmy rozwiązanie klienta pod względem skuteczności i funkcjonalności – powiedział Jess Jørgensen, konsultant ds. sprzedaży w firmie Alumeco.

 

– W praktyce, projekt ten wymagał rozwiązania w celu uniknięcia mostków termicznych. Dlatego konieczne było stworzenie profilów z materiałem takim jak plastik, umieszczonym pomiędzy warstwą wewnętrzną i zewnętrzną.

 

– Przedstawiliśmy propozycje możliwych rozwiązań, zarówno od strony technicznej, jak i finansowej. Następnie utworzyliśmy bufor magazynowy dla firmy Domex, aby umożliwić klientowi redukcję kosztów składowania.

 

Przypadek został opracowany we współpracy z firmą Domex. Domex logo

 

Obejrzyj naszą galerię zdjęć:

  • Profile specjalne opracowane dla firmy Domex
  • Świetliki od firmy Domex
  • Świetliki od firmy Domex
  • Piękny wygląd dzięki rozwiązaniu z aluminium
  • Świetliki produkcji firmy Domex
  • Świetliki produkcji firmy Domex