Fala

The wave - Fantastik udseende når mørket falder på!

The Wave - Interaktywne wrażenia sensoryczne z Aluminiowej Struktury

 

W lutym 2017 r., 2018 r. I 2019 r., w związku z Frost Festival, w Kopenhadze w Ofelia Plads zostało zamontowanych 40 trójkątów o wysokości prawie czterech metrów. Rozciągające się od siebie trójkąty obejmują obszar ponad 80 metrów. W ciągu dnia trójkąty pozostają bez życia, ale kiedy zapada zmrok, światła i dźwięki ożywają, a instalacja zamienia się w sensacyjne, interaktywne dzieło sztuki. 80 - metrowe wrażenie sensoryczne składa się z aluminiowych profili dostarczanymi przez Alumeco

 

Światło i dźwięk w życiu nocnym w Kopenhadze

Wave został zaprojektowany na Frost Festival, a projekt jest wspierany przez RealDania i Stowarzyszenie Ofelia Plads. Celem instalacji jest stworzenie wrażenia postrzeganego sensorycznie, skupiającego się na świetle i dźwięku, a także na skojarzeniach związanych z interpretacją czasu i przestrzeni, które dzieło wywołuje poprzez reakcję na ruch.
 

The Wave został zaprojektowany przez projektanta Obscura Vertigo. Nazwa artysty to w rzeczywistości firma Vertigo ApS, w skład której wchodzą osoby prywatne Frederik Hilmer, Kasper Rasmussen i Vibeke Bertelsen. The Wave łączy kreatywność i pomysłowość Obscura Vertigo w projektowaniu oświetlenia z dźwiękową konstrukcją Petera Albrechtsena

Koncentracja na wykończeniu i elastyczności

40 trójkątów składa się z dwóch rodzajów profili aluminiowych, z których oba są dostosowane do wzajemnej interakcji w celu spełnienia wymagań przestrzennych instalacji. W sumie dzieło składa się z około 1219 metrów dostosowanych profili Alumeco. Pod tym względem wykończenie i ekspresja przestrzennej struktury dzieła były kluczowe dla ostatecznego zadowolenia Obscura Vertigo z instalacji.

 

Wykończenie jest bardzo ważne dla Obscura Vertigo. Istotne jest ono również dla ogólnego wyrażenia i zarówno samopoznania i zadowolenia, jak i końcowego wyniku, wyjaśnia Kasper Rasmussen.

 

W związku z tym Obscura Vertigo wypowiada się pozytywnie o współpracy z Alumeco:

 

Współpraca z Alumeco była dobra i skorzystaliśmy z doświadczenia firmy. Firma Alumeco wykazała się dużą elastycznością w zakresie zarządzania procesem opartym na przemysłach ciężkich, aby sprostać surowym i nieelastycznym wymaganiom stawianym przed dostawą, które często stanowią warunek wstępny do prac budowlanych i instalacyjnych, podsumowuje Kasper Rasmussen.

 

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji uczestniczyć w The Wave.  W roku 2018 instalacja zostanie ponownie zainstalowana w związku z Frost Festival 2018.

 

Zobacz nasze zdjęcia:

  • The wave
  • The wave
  • The wave
  • The wave
  • The wave

INNE PROJEKTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hans E. Madsen