JJ Mechatronic

Plancast Plus Eloxx

Plancast Plus Eloxx ze stopu 5754

Płyta czołowa z odpowiednim wykończeniem

 

Aluminium jest podstawowym materiałem w produkcji niestandardowych komponentów metalowych w firmie JJ Mechatronic, np. dla branży medycznej. Najważniejsza jest logistyka, współpraca i typ płyty, której można nadać odpowiednie wykończenie.

 

Plancast Plus Eloxx ze stopu 5754 jest jednym z najnowszych typów płyt standardowych, stosowanych w produkcji JJ Mechatronic. Precyzja i wykończenie mają decydujące znaczenie, gdyż klienci z branży medycznej poszukują specyficznych komponentów metalowych:  

 

– „Aluminium jest zazwyczaj szeroko stosowane w branży medycznej i elektronicznej, w których działamy. Materiał jest lekki i nie obciąża naszych maszyn obróbkowych jak twarde metale. Mamy własną lakiernię aluminium, w której realizujemy malowanie na mokro i malowanie proszkowe. Umożliwia to nam uzyskiwanie najwyższej jakości wykończenia, co jest ważne dla naszych klientów' – powiedział Willy Madsen, osoba odpowiedzialna za sprzedaż i nowe projekty.

 

Specjalizacja w rozwiązaniach niestandardowych

Firma rodzinna z Jyderup wNowej Zelandii Zelandii specjalizuje się w czymś, co Willy Madsen nazywa „prowadzeniem projektu od rysunku/koncepcji, poprzez wykonaniu prototypu, serię zerową, po ostateczną produkcję'. Jesteśmy firmą w 100% nastawioną na rozwiązania niestandardowe. A gdy wystąpią zmiany, to należy szybko podejmować decyzje. To wymaga pewnego sposobu działania od pracowników w firmie JJ Mechatronic. Musisz kochać wyzwania i być typem osoby, która nie lubi po prostu stać przy maszynie, produkując cały czas ten sam komponent ' – powiedział Willy Madsen, a następnie dodał

 

– „Raz na jakiś czas trafia się nam komponent, który nie działa. Wtedy konsultujemy się z firmą Alumeco. Oni znają się na rzeczy, gdyż pozostają w kontakcie z różnymi fabrykami i zyskują cenną wiedzę. Skorzystaliśmy z tego przy opracowywaniu płyty czołowej do skanera uzębienia dla firmy medycznej. Uzyskanie odpowiedniego wykończenia płyty anodyzowanej było bardzo trudne. Dzięki pomocy firmy Alumeco, znaleźliśmy odpowiednie rozwiązanie w postaci Plancast Plus Eloxx.

 

Całkowita kontrola procesu i struktury ziarna

Christian Bonnicksen, kierownik ds. produktów w firmie Alumeco, opowiada o nowej płycie i anodowanej, które pomogły firmie JJ Mechatronic w tym projekcie:

 

– „Przy anodowanej cienkich płyt, rezultat może być mało estetyczny, ale w płycie tego typu możliwa jest całkowita kontrola procesu i struktury ziarna. To czyni płytę szczególnie odpowiednią do anodowaniu, umożliwiając uzyskanie oczekiwanego rezultatu – doskonałego wykończenia bez ryzyka nierównej powierzchni.

 

Zdobienie ma duże znaczenie dla firm takich jak JJ Mechatronic, które produkują różne komponenty maszyn. Plancast Plus Eloxx charakteryzuje się piękną powierzchnią, poprzez wykonanie ze specjalnie kształtowanej i zgniatanej płyty ze stopu 5754. Ze względu na kształtowanej, parametry materiału nie są pogarszane podczas obróbki' – powiedział Christian Bonnicksen i zapowiedział przyszłą ofertę firmy Alumeco z pięcioma grubościami tych płyt

 

– „Nasi klienci mogą zamawiać małe i duże ilości, z gwarancją szybkiej dostawy.

 

Ten przypadek został przygotowany we współpracy z JJ Mechatronic JJ Mechatronic logo

 

Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z galerią zdjęć:

  • Plancast Plus Eloxx
  • Plancast Plus Eloxx
  • Plancast Plus Eloxx
  • Plancast Plus Eloxx
  • Plancast Plus Eloxx