Nordic Staging

Scena z aluminium

Scena z aluminium z aprobatą TÜV.

Aluminium w roli głównej

 

Nordic Staging opracowuje profesjonalne sceny/podłogi, barierki, lekkie podia i inne rozwiązania dla branży rozrywkowej, z wysokimi wymogami dla użytych materiałów. Muszą one sprawdzać się w warunkach imprez masowych i być łatwe w obsłudze.

 

Rozwiązania sceniczne z aluminium

 

Obciążenia od największych grup rockowych na świecie i innych artystów to jedna sprawa. Inną sprawą jest uwzględnienie całej gromady członków personelu technicznego, którzy obsługują sprzęt (w tym również elementy sceniczne) przed, w trakcie i po imprezie. Muszą one być maksymalnie lekkie i funkcjonalne podczas montażu i demontażu. Dlatego aluminium pełni główną rolę w wielu rozwiązaniach firmy Nordic Staging:

 

– Materiały dostarczane przez firmę Alumeco są stosowane do produkcji profesjonalnych scen, które muszą być zatwierdzone przez niemiecki TÜV – jeden z najbardziej restrykcyjnych instytutów badawczych świata. W instytucie tym rozwiązania są badane pod kątem wytrzymałości i muszą wytrzymywać obciążenia masą 750 kg/m2, odpowiadającą masie osób i sprzętu – powiedział Dorthe B. Sørensen, menedżer ds. sprzedaży w firmie Nordic Staging (Løsning).

 

– Nasz system sceniczny jest znany z łatwej obsługi i możliwości montażu/demontażu w krótkim czasie. Gdy rozpoczęliśmy tworzenie rysunków sceny, aluminium okazało się oczywiście doskonałym wyborem. Estetyka jest dla nas równie ważna.

 

Elastyczność i dostępność

Profile aluminiowe w rozwiązaniach scenicznych od firmy Nordic Staging zostały specjalnie opracowane do poszczególnych systemów:

 

– Oznacza to, że możemy stosować własne narzędzia i unikalne profile specjalne. Ponieważ czasami pracujemy pod presją czasu, firma Alumeco spróbowała nam pomóc w tym temacie. Istotne znaczenie miało to, że rozumieją do czego wykorzystujemy aluminium. Rozumieją specyfikę działania naszej firmy i warunki, w których pracujemy.

 

Profile specjalne dla firmy Nordic Staging

Naprawdę cieszy mnie bliski dialog, jaki prowadziliśmy na temat regulacji czasu podczas fazy planowania – powiedział Dorthe B. Sørensen, a następnie dodał:

 

 – Oczywiście, cena ma istotne znaczenie. Bywały sytuacje, w których różnica cen pomiędzy dwoma dostawcami była mała. Dlatego dobrze jest uwzględnić również poziom współpracy i usług.  W tym przypadku zadecydowało połączenie elastyczności, poziomu usług i przystępności cenowej firmy Alumeco.

 

Materiały standardowe i profile specjalne

Firma Alumeco prowadzi bliską współpracę z firmą Nordic Staging od wielu lat i dostarcza zarówno materiały standardowe (produkowane na wymiar) i profile specjalne wykonane z aluminium:

 

– W przypadku profilów specjalnych próbujemy uczestniczyć w projektach klientów w miarę możliwości od samego początku, gdyż daje to nam sposobność doradzania możliwości i uniknięcia błędów. To dialog, który bardzo sobie cenimy. Jest to warunek wstępny uzyskania idealnego rozwiązania – powiedział Hans Martin Westergaard, konsultant ds. sprzedaży/sprzedaż zewnętrzna w firmie Alumeco, który aktualnie finalizuje inne projekt profilów specjalnych dla firmy Nordic Staging.

 

Przypadek został opracowany we współpracy z firmą Nordic Staging. Nordic Staging logo

 

Obejrzyj naszą galerię zdjęć:

  • Profil aluminiowy stosowany w rozwiązaniu firmy Nordic Staging
  • Gotowi do imprezy!