Nowy Parking Samochodowy

Rigshospitalets nye P-Hus beklædet med solafskærmning aluminiumprofiler.

Customised Profiles applied as Solar Screening.

Dostosowane profile zastosowane jako ekrany słoneczne

 

Alumeco dostarczył dostosowane profile na dużą skalę dla nowego parkingu w Uniwersyteckim Szpitalu w Kopenhadze. Opracowanie profili odbyło się w ścisłej współpracy z firmą Solatek, która specjalizuje się w badaniach przesiewowych. Rezultatem było imponujące, zaprojektowane przez architekta rozwiązanie do ekranowania słonecznego, składające się ze spłaszczonych, spersonalizowanych profili w czterech różnych długościach.

 

Spłaszczone profile za pomocą skrętu

3XN opracował rozwiązanie konstrukcyjne dla Solatek. Do tego zadania Solatek potrzebował profili, które mogłyby być skręcane wzdłuż własnej osi, aby zapewnić funkcję przesiewania energii słonecznej, ale także dodać pożądaną ekspresję estetyczną.

 

W tym celu firma Alumeco dostarczyła prawie 90 ton niestandardowych profili wykonanych z aluminium typu EN AW-6063 T4, który jest materiałem podatnym na zginanie, który jednocześnie posiada niezbędną wytrzymałość. Wiele profili działa jak lamele o różnych długościach i są zamontowane na wspornikach pozwalających na obrót lameli w zależności od położenia słońca. Dan Vals A / S wykonał gięcie profili.

 

Niestandardowe wymiary

Parasole słoneczne w parku samochodowym składają się z 5424 metrów aluminiowych lameli o wymiarach 400 x 15 mm w czterech różnych długościach. Rozmiar profili jest około dwa razy większy niż profile zwykle przechowywane w magazynie. Aby móc wyprodukować szczególnie pożądane wymiary profilu, Alumeco opracowało dostosowane do tego celu narzędzie we współpracy z klientem.

 

Dostawa na czas

Przygotowanie materiałów nie jest jedynym kluczowym aspektem procesu współpracy. Michael Lind Christensen, budując architekt w Solatek, również zwraca uwagę na znaczenie udostępnienia materiałów w odpowiednich ilościach na czas: "Materiały dotarły na czas i w ilościach, które uzgodniliśmy. Ma to ogromne znaczenie dla projektu tej wielkości, ponieważ jesteśmy głęboko uzależnieni od otrzymania materiałów w uzgodnionym terminie, częściowo dlatego, że niektóre materiały zostały przekazane podwykonawcom w celu dalszego przetwarzania. Nasza współpraca z Alumeco przebiegła sprawnie i wszystkie umowy zostały spełnione. "

 

Artykuł został opracowany we współpracy z Solatek Solafskærmning

 

Zobacz więcej zdjęć:

  • Solar screens on the facade
  • Solar Screening
  • Beautiful aluminium profiles shaped as solar screening
  • Entrance to the car park at the Copenhagen University Hospital
  • Profiles in detail
  • Profiles covering the facade

INNE PROJEKTY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Fala