Prototypy 3D

Drukarki 3D w firmie Alumeco

Drukarka 3D

Prototypy 3D umożliwiają optymalizację produktu opracowywanego w firmie Alumeco

 

W przyszłości, drukowane prototypy 3D będą stanowić standardowy element procesu rozwoju technicznego i poradnictwa. Celem prototypów jest dostarczenie klientowi klarowniejszego procesu opracowywania, w którym błędy mogą być wcześnie wykryte i skorygowane.

 

Od deski kreślarskiej do drukowania 3D

Opracowywanie elementu aluminiowego od etapu koncepcji do gotowego produktu może być procesem długotrwałym i trudnym w realizacji. Technologia 3D umożliwia produkowanie prototypów na wczesnym etapie procesu projektowania. Ten prototyp demonstruje szczegóły i wymiary, które jest trudno wizualizować przy użyciu ilustracji technicznych i programów komputerowych.

 

Christian Pilgaard, menedżer ds. klientów kluczowych w firmie Alumeco uważa, że dzięki temu klienci mogą teraz korzystać z większego stopnia wizualizacji w procedurach poradnictwa i doradztwa.

 

 • Jako dostawca aluminium dla przemysłu, naszym głównym celem jest stawianie czoła wyzwaniom i eksplorowanie możliwości technicznych, które występują przy wyciskaniu profilów oraz opracowywanie rozwiązań we współpracy z klientami. Wraz z rozwijaniem procesów produkcyjnych i konstrukcji narzędzi stosowanych przy wyciskaniu, będą dostępne kolejne sposobności uzyskania bardziej złożonych kształtów i włączenia różnych funkcji w proces formowania aluminium.

 

 • Dokładnie te geometrie i funkcjonalności mogą być łatwo testowane wraz z firmą Alumeco przy użyciu drukowanych prototypów 3D. Umożliwiają one szybkie zaprezentowanie klientowi solidnego elementu do celów badań koncepcyjnych, projektowych i funkcjonalnych. Mówiąc wprost, drukowanie 3D z firmą Alumeco pełni rolę pomostu pomiędzy światem cyfrowym i fizycznym.

 

Potencjalne problemy wykrywane we wczesnym etapie

Oprócz promowania wizualnej analizy projektu produktu, prototypy 3D przyczyniają się do wykrywania wszelkich problematycznych obszarów we wstępnej fazie procesu. Drukowanie prototypu jest realizowane z dużą precyzją i koncentracją na detalach. Jednocześnie, projektowanie prototypów jest szybkie i łatwe, w przeciwieństwie do stosowanych uprzednio próbek profilów metalowych. Dlatego prototypy 3D przyczyniają się do zwiększania efektywności i służą jako podstawowe narzędzie w wykrywaniu błędów już na wczesnym etapie opracowania produktu.

 

Thomas Gork, konsultant techniczny w firmie Alumeco stwierdził, że w przyszłości prototypy 3D będą nieocenionym narzędziem w codziennym dialogu firmy Alumeco z klientami:

 

 • 'Nowe formy prototypów pozwalają na jeszcze lepszy dialog z klientami. Teraz możemy produkować fizyczne prototypy na bardzo wczesnym etapie procesu, wykorzystując je do dalszego udoskonalania produktu, jednocześnie spełniając wymogi klienta' – stwierdził, a następnie dodał –

 

 • „Prototypy przyczyniają się do większej dostępności i komunikatywnego zrozumienia pomiędzy naszą firmą i klientami, jednocześnie dając nam duże zalety pod względem technicznym we wstępnej fazie procesu. Oznacza to, że prototypy drukowane znacząco zoptymalizują procesy rozwoju produktów, przynosząc korzyści zarówno dla nas, jak i naszych klientów'.

 

Szybsza faza rozwojowa z prawidłowymi wynikami

 

Firma NASSAU Door A/S korzysta z prototypów 3D we współpracy z Alumeco:

 

„Mamy bardzo pozytywne doświadczenia z drukiem 3D od firmy Alumeco. Możliwe jest wykonanie kliku różnych prototypów i wybór najlepszego rozwiązania przed rozpoczęciem produkcji narzędzia. Od samego początku otrzymywany jest idealny element. Zasadniczo, prototypowanie 3D przyspiesza fazę opracowywania' – stwierdził Kaleepan Karunakaran, inżynier mechanik w firmie NASSAU Door A/S, a następnie dodał –

 

 • „Współpraca z firmą Alumeco przebiega naprawdę dobrze. Dotrzymują słowa, dzielą się opiniami i chętnie proponują alternatywne rozwiązania, jeżeli nasze pomysły nie sprawdzają się'.

 

 

Główne specyfikacje drukowania 3D w firmie Alumeco:
 • Drukowanie 3D jest realizowane w naszym zakładzie. Oznacza to, że możemy oferować prototypy 3D w konkurencyjnej cenie.
 • Możliwe jest drukowanie elementów o następujących wymiarach maksymalnych: 225x225x205 mm.

 

 • Drukowanie 3D profilów
 • Drukowanie 3D profilów
 • Drukarka 3D
 • Drukowanie prototypów