Riegens

Riegens IP 65

„To jednej z najbardziej zaawansowanych produktów, jakie wykonaliśmy z aluminium' – pracownik firmy RIEGENS

Cyclo IP65 – świetny pomysł

 

Martin Professional to jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie firm w branży oświetlenia estradowego, elewacji i pomieszczeń. Firma Riegens z Odense była podwykonawcą nowych i unikalnych rozwiązań na rynku oświetlenia przemysłowego. Część rozwiązania zawiera dziewięć różnych profilów, które działają jako pomysłowy system.

 

– To jednej z najbardziej zaawansowanych produktów, jakie wykonaliśmy z aluminium. Nasze rozwiązania zazwyczaj składają się z kilku profilów aluminiowych. Jednakże, w tym przypadku muszą współdziałać różne funkcje, ale udało nam się pomimo tego, że zadanie było skomplikowane – powiedział Bjarne Bengtson, osoba odpowiedzialna za zakupy w firmie Riegens. Był bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Alumeco w zakresie projektów z aluminium.

 

– Gdy potrzebujemy profilów wyciskanych, kontaktujemy się z firmą Alumeco. Zazwyczaj poddają ocenie nasze rysunki profilów. W trakcie realizacji projektu przekazują nam swoje opinie. Doceniamy to, bo jest to ich obszar kompetencji – powiedział Bjarne Bengtson.

 

Interakcja w kwestiach technicznych i finansowych

Dialog w standardowym projekcie, w którym uczestniczą firmy Riegens i Alumeco, dotyczy głównie kwestii technicznych i finansowych.

 

– Może to dotyczyć małych detali, które jest łatwiej i taniej produkować. Zawsze staramy się dopasować produkt do rzeczywistych warunków – powiedział Bjarne Bengtson.

 

Wszystkie kolory tęczy

Dla firmy Alumeco zadanie było równie wielkim wyzwaniem, jak dla firmy Riegens. Anders Kildevæld, menedżer projektu, wypowiedział się na temat tego interesującego projektu:

 

– Firma Martin Professional miała koncepcję, którą rozwinęła firma Riegens. W tym względzie doradziliśmy firmie Riegens możliwe działania w zakresie projektowania i obróbki profilu.

 

– Produkt był interesujący, ponieważ zawierał wiele złożonych profilów, które musiały zostać połączone ze sobą. Zasadniczo, jest to nowa i unikalna koncepcja, ponieważ lampa zawiera białą neonówkę i trzy kolory podstawowe, które mogą być łączone we wszystkie kolory tęczy. Ponadto, została ona zaprojektowana jako oświetlenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków – powiedział Anders Kildevæld.

 

Artykuł został opracowany we współpracy z firmą Riegens. Riegens logo