Scan

Piecyk firmy Scan

Piecyki na drewno wytrzymujące wysokie temperatury

Elegancki wygląd dzięki aluminium - Scan 58

                            

 

Duński producent piecyków na drewno, firma SCAN Pejse z miejscowości Vissenbjerg na wyspie Fionia odnosi sukces zarówno na rynku duńskim, jak i światowym. W celu utrzymania tej pozycji, firma SCAN stale opracowuje nowe produkty. W najnowszej ofercie są dostępne nowe piecyki, opracowane we współpracy z zewnętrzną agencją projektową. W tej ofercie aluminium wpłynęło na elegancki wygląd i innowacyjność projektu.  

                            

– „Zazwyczaj korzystamy ze stali nierdzewnej, w szczególności do wykonywania bocznych elementów piecyków. Jednakże, występował problem odbarwiania drzwiczek wyposażonych w szybę, powodowany wysoką temperaturą' – powiedział Michael Steenshard, menedżer ds. zaopatrzenia, odpowiedzialny również za nową serię produktów „58'.

 

– „Dlatego potrzebowaliśmy innego materiału o podobnym wyglądzie, który będzie wytrzymywał wysokie temperatury bez zmiany koloru. Aluminium stanowiło doskonały wybór, dlatego rozpoczęliśmy testy. Okazało się, że aluminium nie zmienia koloru, chociaż nieco mięknie.

 

Nie ma mowy o powtórkach

Kolejnym wyzwaniem dla Michaela Steensharda było znalezienie dostawcy, który byłby w stanie wynieść proces na dalszy poziom:

 

– „Potrzebowaliśmy dostawcy z wiedzą na temat aluminium. Firma Alumeco wydawała się być doskonała. Potrzebowaliśmy rozwiązania produkowanego i wyciskanego specjalnie dla nas. Współpraca z firmą Alumeco okazała się być niezwykle korzystna. Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie wielu prób, ale nam udało się od razu za pierwszym razem. Pomimo to, nie dysponowaliśmy wolnym czasem, nie było więc mowy o powtórkach. Nasz produkt musiał być wprowadzony na rynek w określonym terminie' – podsumował proces i współpracę.

 

– „Z czasem, który posiadaliśmy na opracowanie i wprowadzenie produktu na rynek, dużym wyzwaniem okazało się wykonanie rysunków. Jeżeli oprócz tego musielibyśmy szukać dostawcy, opóźniłoby to proces. Firma Alumeco zrobiła to za nas, dzięki czemu sytuacja była korzystna dla obu stron.  

 

Wnikliwość i wiedza techniczna

Dla Michaela Steensharda była również istotna współpraca w zakresie zastosowania aluminium i jego dostaw podczas całego procesu:

 

- Firma Alumeco okazała się kompetentnym partnerem o dużej wnikliwości i obszernej wiedzy technicznej. Dzięki temu od początku prowadziliśmy wspaniały dialog' – powiedział Michael Steenshard. – „Otrzymaliśmy cenne informacje w zakresie dostosowywania koncepcji w procesie, w celu przygotowania zaplecza do natychmiastowego rozpoczęcia produkcji'.

 

Artykuł został opracowany we współpracy z firmą Scan. Scan logo

 

 

Obejrzyj naszą galerię zdjęć:

 

  • Rozpal mój ogień!