Triax

Triax

Zastosowanie aluminium w antenach Triax

Udane zastosowanie aluminium w antenach

Triax produkuje anteny satelitarne, anteny, jak również wsporniki i ramiona do montażu tych produktów. Podczas gdy produkty są idealne pod względem odbioru czystego sygnału, firma Triax wysyła czysty sygnał pod względem oczekiwań do swoich dostawców.

 

– „Do produkcji naszych anten i anten satelitarnych wykorzystujemy głównie aluminium. Jednakże, w zależności od kraju mogą występować różnice, np. w Wielkiej Brytanii preferuje się anteny satelitarne wykonane z aluminium, a winnych krajach nie. Natomiast wykorzystujemy aluminium do produkcji wszystkich naszych ramion montażowych' – powiedział John Berg, menedżer ds. zaopatrzenia i logistyki w firmie Triax.

 

– „Oczywiście, lekkość i odporność korozyjna były najważniejszymi czynnikami przy wyborze aluminium. W antenach chodzi przede wszystkim o niską masę. Stalowa antena szybko by opadła.

 

Magazynowanie i wielkość zakupów

Dla Johna Berga istotne znaczenie ma nie tylko fakt, że firma Alumeco dostarcza aluminium we wszystkich kształtach, profilach i wariantach wymaganych do produkcji anten satelitarnych, anten i ramion montażowych. Łańcuch wartości również ma znaczenie, podobnie jak magazynowanie i łatwy dostęp do surowców:  

 

– „Dla nas liczy się fakt, że firma Alumeco może zająć się magazynowaniem. Gdybyśmy mieli zająć się tym sami, stany magazynowe byłyby wyższe. Ponadto, firma Alumeco może realizować zakupy w większych ilościach' – powiedział John Berg.

 

- „Wszystkie nasze produkty aluminiowe są produktami specjalnymi, wykonywanymi specjalnie dla nas. Dlatego opcja magazynowania i dostaw z dnia na dzień ma istotne znaczenie. Pracujemy w dziedzinie, która jest złożona, ponieważ korzystamy ze wszystkich elementów, począwszy od małych rezystancji po duże cewki. Nie jesteśmy w stanie zgromadzić wszystkich informacji o wszystkich elementach, dlatego polegamy na wiedzy naszego dostawcy. Firma Alumeco spełnia nasze oczekiwania w tym zakresie' – powiedział John Berg.

 

– „Firma Alumeco dysponuje znajomością rynku i ma na nim silną pozycję, a my możemy z tego skorzystać. Dlatego firma ta często składa zapytania ofertowe w naszym imieniu, gdyż orientuje się w wydarzeniach rynkowych'.

 

Otwarte partnerstwo

W firmie Alumeco, Mogens Levinsen ma taką samą opinię na temat współpracy z firmą Triax:

 

– „To naprawdę otwarte partnerstwo w zakresie dostaw. Polecamy firmę Triax. Chodzi głównie o zaufanie, gdy jako dostawca stanowimy jedną z opcji dla klienta' – powiedział Mogens Levinsen, a następnie dodał

 

– „Postrzegamy naszą firmę nie tylko jako dostawcę, ale jako rozwiązanie logistyczne. Chodzi o ceny, jakość i niezawodność naszych dostaw.

 

Przypadek został opracowany we współpracy z firmą Triax.  Triax logo