W. Olsen & Søn A/S

Maszyna do cięcia

Maszyna do cięcia bloków w naszym zakładzie w Coswig (Niemcy).

Firma Alumeco tnie cienkie płyty aluminiowe dla firmy W. Olsen.

 

Zmniejszona ilość odpadów, obniżone koszty

Gdy firma W. Olsen (Haslev) obrabia bloki aluminium do różnych zastosowań, musi je dostosowywać do określonego projektu, aby obniżyć koszty i zmniejszyć ilość odpadów.

 

Centrum obsługi Alumeco

Logika jest prosta: Firma W. Olsen, produkująca formy dla branży opakowaniowej i samochodowej, może zamówić wszystkie wymagane bloki wykonane na wymiar i gotowe do użytku, a tym samym uniknąć niepotrzebnych odpadów i uniknąć płacenia za materiał niewykorzystywany do produkcji:

 

– To po prostu mniej kilogramów do zapłaty. Ponadto, klient nie musi wydawać dużych kwot na magazynowanie, ponieważ korzysta z naszych magazynów – powiedział Casper Sørensen, konsultant ds. sprzedaży w firmie Alumeco, a następnie dodał:

 

– Ponieważ obsługujemy również obróbkę bloków i cięcie, klient nie musi dokonywać inwestycji w maszyny do cięcia, wentylację, środowisko robocze i inne obszary, które byłyby konieczne w przypadku obróbki bloków.

 

Gdy liczy się czas

Dla większości firm produkcyjnych liczy się czas, elastyczność i przepływ produkcji. Tak samo jest w przypadku firmy W. Olsen, która może uzyskać dostęp do wymaganych komponentów w terminie 48 godz.:

 

– Jeżeli klient złoży zamówienie przed południem, możemy wykonać cięcie bloków i wysłać je w ciągu 24 godz. Wycięte bloki są wysyłane przez firmę Alumeco najpóźniej w kolejnym dniu od złożenia zamówienia – powiedział Casper Sørensen, a następnie wyraził swoje zdanie na temat cienkich płyt aluminium obrabianych w blokach:

 

– Zasadniczo, im cieńsza płyta, tym trudniej jest obrobić ją dla klienta. Jednakże, możemy obsługiwać i obrabiać płyty o wymiarach od 10 do 200 mm w Alumeco, oraz nawet do 1000 mm we współpracy z naszymi partnerami.

 

Firma Alumeco dysponuje wieloma stopami do płyt cienkich, umożliwiając bezpośrednią dostawę z Odense lub przedsiębiorstw podlegających w Niemczech.

 

Obejrzyj naszą galerię:

  • Cięte bloki aluminiowe
  • Bloki aluminiowe
  • Aluminiowe śmigło: Branża morska i okrętowa stawia wysokie wymagania dotyczące odporności materiałów na korozję i stabilności wymiarowej
  • przy wycinaniu płyt okrągłych lub dysków z bloków aluminium.
  • Narzędzia formowe z aluminium EN AC-5083 są często używane w branży samochodowej do produkcji zderzaków
  • Narzędzia do wtryskiwania do produkcji krzeseł: Narzędzia z aluminium EN AC-5083
  • Komponenty z aluminium frezowanego: Precyzja ma decydujące znaczenie przy adaptowaniu komponentów z aluminium EN AC-5083 w maszynach produkcyjnych