Brdr. Platz

produkcja ciężarówek z materiałów aluminiowych

Brdr. Platz ma rozpocząć produkcję nowej ciężarówki z materiału aluminiowego

Carlsberg kładzie nacisk na masę


Gdy browar Carlsberg zadecydował o konsolidacji dużej części swojej produkcji we wschodniej Jutlandii, potrzebowano rozwiązania logistycznego umożliwiającego transport zapasów świeżego piwa z powrotem do Zelandii i głównego obszaru. Południowo-jutlandzki oddział Brdr. Platz kierował pracami konstrukcyjnymi dotyczącymi nadwozia ciężarówki, która mogłaby transportować duże ilości piwa. Z kilku względów, oczywistym wyborem było aluminium.

Browar Carlsberg miał kilka jasnych wymogów dotyczących rozwiązania, które opracowywano z firmą Brdr. Platz w południowej Jutlandii: pojazdy miały służyć do transportu maksymalnej możliwej ilości produktu, a jednocześnie ich waga miała mieścić się dozwolonych granicach:

– Z tego względu pracowaliśmy z aluminium, ponieważ waży tyle, co nic. Zaoszczędzona masa i przestrzeń mogła być zapełniona przez produkt klienta, w tym przypadku piwo. Ponieważ masa aluminium jest równa 1/3 masy stali, w porównaniu z analogiczną konstrukcją stalową zaoszczędzono około 5 t masy. To ogromna oszczędność masy' – powiedział Jørgen Platz, dyrektor generalny Brdr. Platz.

– Ważnym dla nas aspektem była praca z materiałem o dużej trwałości. Ponadto, użyliśmy kilku bardzo gładkich płyt i profilów zatrzaskowych do zabudowy ścianek.

 

Wytrzymałe i lekkie

Brdr. Platz ma ogromne doświadczenie w konstruowaniu wszelkiego typu ciężarówek, pick-upów, vanów itp. Podejście do tego zadania realizowanego dla jednego z największych browarów na świecie nie różniło się od podejścia do wszystkich innych zadań:

– Rozwiązujemy problemy dla innych klientów z branży transportowej dokładnie w ten sam sposób. Dla klienta liczy się możliwość transportowania jak największej ilości towaru w obie strony, niezależnie od tego, czy ma to być drewno, czy piwo. Jørgen Platz, który wskazał aluminium jako odpowiedni materiał do rozwiązania dla browaru Carlsberg, stwierdził: Wsłuchujemy się w życzenia klienta i jesteśmy bardzo dobrzy w dostosowywaniu wszystkich możliwych rozwiązań transportowych do jego potrzeb. Niemniej jednak, jesteśmy dumni, że nasza mała firma dostarcza rozwiązanie dla jednego z największych browarów na świecie:

– Aluminium jest zarówno wytrzymałe, jak i lekkie. To czynie je genialnym materiałem do profilów, z których korzystamy. Ponadto, prowadziliśmy z firmą Alumeco dialog dotyczący zapewnienia terminowych dostaw i konkurencyjnych cen. Z firmą Alumeco robi się naprawdę dobre interesy' – stwierdził subtelnie Jørgen Platz.

 

Kompleksowy dostawca z dnia na dzień

Firma Alumeco odegrała kilka roli w opracowywaniu rozwiązania przez firmę Brdr. Platz dla browaru Carlsberg:

- Jako kompleksowy dostawca aluminium, chcemy zaoferować naszym klientom jak najwięcej. W tym zadaniu dostarczaliśmy zarówno płyty aluminiowe, profile do ciężarówek i profile konstrukcyjne do nadwozi dla browaru Carlsberg. Firma Alumeco umożliwia magazynowanie zarówno płyt, jak i profilów, dlatego klient może być pewny dostaw z dnia na dzień – powiedział Rasmus Stentoft, konsultant ds. sprzedaży z Alumeco.

 

Odwiedzamy producenta nadwozi, firmę Brdr. Platz AS

Otrzymaliśmy zgodę na wizytę w firmie Brdr. Platz w miejscowości Haderslev, aby wziąć udział w tworzeniu typowej konstrukcji z profilów aluminiowych. Galeria zdjęć jest dostępna powyżej.