Wykorzystanie aluminium w rozwiązaniach transportowych

Transportløsninger med aluminium

Wiele opcji oraz indywidualny rozwój z wykorzystaniem aluminium.

Wykorzystanie aluminium w rozwiązaniach transportowych: Lekka droga do optymalizacji transportu.

 

Czy wiesz o tym, że aluminium jest metalem lekkim posiadającym dużą wytrzymałość oraz dobrą odporność na korozję? Co więcej, dzięki plastyczności tego metalu możliwe jest opracowanie projektów opartych na aluminium, indywidualnie dostosowanych do potrzeb ich zastosowania. Te właściwości sprawiają, że aluminium w szczególności nadaje się do zastosowania w przemyśle transportowym.

Poniżej znajduje się przegląd wszelkich zalet, jakie można uzyskać wybierając aluminium do optymalizacji struktur transportowych.

 

Mocna i wytrzymała struktura o niskiej wadze

Stal jest w dużej mierze wykorzystywana jako tradycyjny materiał w przemyśle transportowym. Jednakże można osiągnąć wiele korzyści zastępując tradycyjną stal właśnie aluminium. Pozwoli to na znaczne zmniejszenie wagi pojazdu, a właściwy projekt pozwoli na utrzymanie idealnej wytrzymałości i twardości.

 

Lekkie konstrukcje zapewniają długoterminową rentowność

Gęstość aluminium wynosi około 1/3 gęstości stali. Według Europejskiego Stowarzyszenia Aluminium ( European Aluminium Association), w momencie zastąpienia wszystkich aluminiowych części stanowiących obecnie strukturę przeciętnej ciężarówki stalą, ciężarówka taka stałaby się o około 800 kg cięższa. Równocześnie zastosowanie większej liczby części aluminiowych pomoże zmniejszyć wagę takiego pojazdu o około 2000 kg.    

Zredukowana waga pojazdu umożliwia transport większej ilości towarów bez przekraczania wymaganych przepisów wagowych. Ponadto, transportując dotychczasową ilość towarów, zużycie paliwa znacznie spadnie. Zastosowanie aluminium jako substytutu cięższych metali daje możliwość zoptymalizowania transportu towarów, dając przy tym dodatkowe korzyści finansowe.

 

Poznaj przyszłość dzięki bardziej ekologicznemu materiałowi

Istnieje szeroki zakres kształtowania aluminium, gwarantujący znaczną swobodę projektowania poszczególnych pojazdów. Aluminium może być zastosowane do stworzenia praktycznie każdej części dowolnego pojazdu, pomimo że obecnie jest głównie stosowane w projektach podłóg, części bocznych, drzwi itp. Jedną z głównych zalet wykorzystania aluminium jest to, że pozwala ono na zaprojektowanie części idealnie dostosowanych do poszczególnych potrzeb, mając na celu dbałość o szczegóły takie jak wymiary części czy dostosowanie ich funkcjonalności.

Zastosowanie aluminium w przemyśle transportowym oferuje nie tylko korzyści praktyczne i finansowe, ale również przyczynia się do utrzymania czystszego środowiska, gdyż aluminium jest metalem idealnie nadającym się do recyklingu.
Christian Pilgaard, Menadżer Produktu w Alumeco stwierdził: „ W przyszłości zapotrzebowanie na transport z pewnością wzrośnie. Tak więc jeżeli rozwiniemy i dostosujemy wykorzystanie części aluminiowych w transporcie współpracując z klientem, da nam to pewną satysfakcję z faktu, iż zastępując inne materiały właśnie aluminium przyczyniamy się do znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla”.

Aluminium w prawie 100 procentach podlega recyklingowi, generując jedynie niewielkie straty materiału. Proces recyklingu aluminium wymaga jedynie około 5 procent całkowitej energii potrzebnej do pierwotnej jego produkcji. Dodatkowo, aluminium można poddawać recyklingowi nieskończoną ilość razy, gdyż oryginalne jego właściwości są odtwarzanie podczas przetapiania.

 

 

Nasze rozwiązania w przemyśle transportowym

 

Jako ekspert w dziedzinie aluminium, Alumeco oferuje dużą liczbę rozwiązań dla konkretnych projektów samochodów dostawczych, ciężarówek, przyczep oraz ciężarówek naczepowych. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki zakres wyboru projektów, między innymi płyt podłogowych, części bocznych, listw podporowych czy listw krawędziowych. Jeżeli jednak potrzebujecie Państwo rozwiązań innych niże te wyżej zaprezentowane, z przyjemnością wspólnie z Państwem wybierzemy rozwiązanie w 100 procentach dostosowane do konkretnych potrzeb.

Na rynku pojawiła się właśnie cała gama naszych nowych produktów zawierająca jeszcze więcej rozwiązań dla sekcji transportowych.

 

Źródła:

 

                                                                                                                             

 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH ROZWIĄZANIACH DLA PRZEMYSŁU TRANSPORTOWEGO:

Brdr. Platz